SUD POTVRDIO DA JE NAŠ SINDIKAT JEDINI LEGALNI I LEGITIMNI REPREZENTATIVNI SINDIKAT ZA GRANU DRŽAVNE SLUŽBE U KS

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo jedini je legalni i legitimni reprezentativni sindikat za sve državne službenike i namještenike u Kantonu Sarajevo, potvrdio je to Kantonalni sud u Sarajevu u svojoj presudi od 29. juna ove godine.

Radi se o sudskom postupku koji je naš sindikat pokrenuo 2017. godine protiv rješenja Ministarstava za rad, socijalnu politiku i izbjeglice Kantona Sarajevo, kojim je ovo ministarstvo dalo reprezentativnost Samostalnom sindikatu državnih službenika i namještenika u organima državne službe, sudskoj vlasti i javnim ustanovama u Federaciji BiH.

Naši sindikat je od samog osnivanja ispunjavao sve zakonom propisane uslove no tadašnja vlast nije željela našem sindikatu dati reprezentativnost koju smo kasnije dobili nakon izvršenog pritiska i prijetnji štrajkom.

Presudom Kantonalnog suda ukinuto je rješenje koje je izdato federalnom sindikatu koji nije registrovan kod nadležnog kantonalnog minstarstva.

Ovo je još jedna u nizu pobjeda našeg sindikata koju smo morali dokazivati na sudu, te poručujemo da je istrajnost na borbi za puna prava državnih službenika i namještenika naša trajna obaveza i cilj.

Ovim putem pozivamo sve državne službenike i namještenike u Kantonu Sarajevo da nam se pridruže, jer ZAJEDNO SMO JAČI!!!