SINDIKAT VLADI KS UPUTIO INICIJATIVU ZA PRODUŽENJE VAŽENJA KOLEKTIVNOG UGOVORA

Samostalni sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo uputio je danas inicijativu Vladi Kantona Sarajevo i resornim ministarstvima za pokretanje postupka produženja važenja Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe KS na period od 12 mjeseci (23. august 2019.-23.august 2020. godine), a u skladu sa članom 139. Zakona o radu FBiH.

Sindikat je Vladi KS i Ministarstvu za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS, Ministarstvu pravde i uprave KS i Ministarstvu finansija KS dostavio tekst važećeg Kolektivnog ugovora na produženje.

Sindikat je inicjativu za produženje postojećeg Kolektivnog ugovora obrazložio činjenicom da se ovaj ugovor pokazao kao jako dobar u svakodnevnoj praksi.

Samostalni sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo očekuje da će ova inicijativa u ime dosadašnje uspješne i veoma plodne saradnje biti prihvaćena i da će u najkraćem vremenskom roku Kolektivni ugovor biti i produžen.