SINDIKAT UPUTIO URGENCIJU ZA SASTANAK SA PREMIJEROM KS MARIJOM NENADIĆEM

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo ponovo je zatražio sastanak sa premijerom Kantona Sarajevo Marijom Nenadićem o više tema koje se odnose na državne službenike i namještenike u KS.

Naš sindikat, kao reprezentativni sindikat za ovu granu,uputio je danas urgenciju na raniji zahtjev za sastanak od 20. maja, a teme razgovora su izmjene Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe KS, kao i neusklađivanje internih propisa od strane pojedinih rukovodioca organa državne službe KS sa zakonima i Kolektivnim ugovorom.

Na sastanku će biti razmatrana brojna bitna pitanja koja se tiču državnih službenika i namještenika u organima državne službe KS.