SINDIKAT PONOVO ZATRAŽIO SASTANAK SA PREMIJEROM NENADIĆEM I MINISTRICOM KUSTUROM O ZAŠTITI PRAVA DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo uputio je danas premijeru Vlade Kantona Sarajevo Mariju Nenadiću i ministrici pravde i uprave Kantona Sarajevo Mersi Kusturi urgenciju za održavanje sastanka o zaštiti prava državnih službenika i namještenika u organima državne službe Kantona Sarajevo u vrijeme stanja prirodne neseće uzrokovanog virusom COVID-19.

Podsjećamo da je naš Sindikat cijeneći organizacijske poteškoće u pogledu održavanja sastanka sa predstavnicima svih reprezentativnih sindikata, a zbog corona virusa i obaveze poštivanja izdatih naredbi, uputio zahtjev za sastanak još 9. aprila.

„Kako do danas nismo dobili nikakav zvaničan odgovor upućujemo Vam urgenciju i molimo da u skladu sa vašim vremenom planirate da se ovaj sastanak održi na obostrano zadovoljstvo“, navodi se u zahtjevu.