SINDIKAT NIZOM AKTIVNOSTI OBILJEŽAVA PETU GODIŠNJICU USPJEŠNOG POSTOJANJA

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo, koji je jedini reprezentativni sindikat za granu državne službe u Kantonu Sarajevo, nizom aktivnosti obilježava petu godišnjicu postojanja.

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo osnovan je 9. septembra 2015. godine u Sarajevu.

Sindikat se zahvaljuje svim članovima na ukazanom povjerenju jer njihova brojnost je snaga našeg sindikata.

Iza nas su godine predanog rada i brige o pravima i interesima svih državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo, a tako je i ovih dana jer je Sindikat poduzeo mjere da se obezbijede zaslužena prava, uslovi rada i naknada za rad kojom se adekvatno vrednuje posao koji požrtvovno obavljamo i u ovim teškim vremenima tokom pandemije korona virusa.

Kao prvi neovisni, apolitični sindikat u KS, kao i šire, prošli smo institucionalne i političke opstrukcije, put je bio težak, ali danas smo reprezentativni granski sindikat u KS sa najviše članova u ovoj grani, potpisnici smo Kolektivnog ugovora i aktivni učesnici u socijalnom dijalogu sa Vladom KS.

Drago nam je da sve više državnih službenika i namještenika prepoznaje naš rad u zaštiti radničkih prava.

Sindikat svojim aktivnostima nastoji pokazati da državni službenici i namještenici nisu problem ovog društva, iako se to pokušava nametnuti, naročito u ovim kriznim vremenima, već da oni samo profesionalno i učinkovito nastoje obavljati svoje poslove, tj. biti servis građanima.

Misija Sindikata je podjednako se zalagati za prava svih državnih službenika i namještenika zaposlenih u KS i vratiti povjerenje u Sindikat i sindikalnu borbu.

Sindikat se ovim putem zahvaljuje i angažovanim ekspertima koji nam pomažu iz područja prava i pružanja pravne pomoći našim članovima, ekonomije i zakonodavstva, a možemo se pohvaliti sa prepoznatljivom web-stranicom i dobro organiziranom Info službom.

Naš rad predstavlja novu nadu za bolju budućnost kako bi naši članovi, imali što bolju, sigurniju budućnost i pravnu zaštitu.I zato pridruži se, jer Zajedno smo jači!