SINDIKAT KANTONALNIH DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA SARAJEVO: PODRŠKA ZAHTJEVIMA VATROGASACA

Upravni odbor Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo dao je danas punu podršku vatrogascima u Federaciji BiH, koji traže od Vlade Federacije BiH da povuče Nacrt zakona o izmjenama i dopunama o zaštiti od požara i vatrogastvu.

Vlada Federacije BiH 1. juna nezakonito je, bez konsultacije sa sindikatom kao socijalnim partnerom, uputila ovaj nacrt Parlamentu FBiH kojim je predviđeno brisanje člana  114. ovog zakona kojim se ukida dodatak na posebne uslove rada u visini 30 posto.

Članovi Upravnog odbora Sindikata posjetili su danas Sindikalnu organizaciju Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo.