KS: SINDIKAT ZAHVALIO DRŽAVNIM SLUŽBENICIMA I NAMJEŠTENICIMA ZA PREDANO I PROFESIONALNO OBAVLJANJE POSLA U VRIJEME STANJA PRIRODNE NESREĆE UZROKOVANE VIRUSOM COVID-19

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo zahvalio je danas svim državnim službenicima i namještenicima koji bez organizovanog prevoza i loše opremljenosti opremom lične zaštite i dalje maksimalno predano i profesionalno obavljaju svoj posao u svim organima državne službe Kantona Sarajevo (pravosudnim institucijama, zavodima, ministarstvima i drugim javnim institucijama), kao i vatrogascima koji su na raspolaganju svojim sugrađanima 24 sata.

„Do današnjeg dana je na snazi čitav niz mjera radi zaštite građana Kantona Sarajevo i maksimalnog spriječavanja daljnjeg širenja virusa COVID-19.Zabranjena su sva javna okupljanja, ograničeno je kretanje, uveden je policijski sat, obustavljen javni gradski saobraćaj i proglašene druge mjere koje su izdate od strane nadležnih zdravstvenih institucija i štabova Civilne zaštite“, ističu u Sindikatu.

Navode da su uprkos tome državni službenici i namještenici svakodnevno i konstantno izloženi mogućnosti zaraze i ugrožavanja svojih života i zdravlja članova svoje porodice i ljudi oko sebe.

„Državni službenici i namještenici svojim disciplinovanim radom omogućavaju normalno funkcioniranje svih institucija, a samim tim i normalno funkcionisanje KantonaSarajevo. Izloženi kritikama i pogrešno usmjerenom bijesu ljudi s kojima se susreću, samo će od rijetkih primiti adekvatnu zahvalu za svoju predanost poslu“, kažu u Sindikatu.

Zato poruka Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo jeste OGROMNO HVALA svim državnim službenicima i namještenicima Kantona Sarajevo koji i u okolnostima epidemije rade posao na svojim radnim mjestima! HVALA VAM za sve što radite za sve nas! Uz vašu požrtvovnost i naše odgovorno ponašanje idemo ka boljem sutra, jer Zajedno smo Jači!!!