JOŠ JEDNA POBJEDA NAŠEG SINDIKATA-SUD ODOBRIO KORIŠTENJE NAZIVA KANTON SARAJEVO U IMENU SINDIKATA

Samostalni sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika dobio je upravni spor kojim je naloženo Ministarstvu pravde i uprave Kantona Sarajevo da našem sindikatu ne može osporiti korištenje naziva Kanton Sarajevo u svom imenu.

Ovo je još jedna pobjeda našeg sindikata i potvrda ispravnog puta na zaštiti prava radnika u skladu sa zakonom na području Kantona Sarajevo.

Sindikat kao „nestranački“ i kao reprezentativni sindikat za granu državne službe u KS nastaviće da vodi dobar socijalni dijalog sa zakonodavnom i izvršnom vlasti Kantona Sarajevo.

Obavještenje Ministarstva pravde i uprave Kantona Sarajevo shvatamo i kao podstrek ka našem cilju a to je unaprijeđenje položaja svih državnih službenika i namještenika, te prijem u Ekonomsko-socijalno vijeće (ESV) Kantona Sarajevo.

Potvrda našeg rada je stalan rast broja članova, dosljednost ideji za koju se borimo i pružanje stručne pomoći na vraćanju digniteta državnih službenika i namještenika.

„Na žalost kao takvi mnogima nismo odgovarali, pa smo i naziv Sindikata morali ostvarivati putem suda. Međutim, to nas nije pokolebalo već naprotiv dalo je Sindikatu još veći zamah na uspješnoj sindikalnoj borbi.Obećavamo da će tako i dalje biti i to za interes državnih službenika i namještenika KANTONA SARAJEVO – JER ZAJEDNO SMO JAČI“, poruka je Sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo.