ČESTITKA POVODOM 4. MAJA, MEĐUNARODNOG DANA VATROGASACA

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo uputio je čestitku članovima Sindikata i svim vatrogascima povodom 4. maja, Međunarodnog dana vatrogasaca.

Sindikat čestita Međunarodni dan vatrogasaca i poručuje da će i dalje tražiti bolji status i bolje uslove rada za vatrogasce, te podržavati sve aktivnosti Sindikalne organizacije Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo koja je u sastavu našeg sindikata.

Sindikalna organizacija PVB KS u nekoliko navrata upozoravala je zvaničnike Kantona Sarajevo sa stanjem u Profesionalnoj vatrogasnoj jedinici Kantona Sarajevo.

„Nadamo se da će vlasti imati malo više sluha za vatrogasce po pitanju opremljenosti, brojnosti i obučenosti, a time i njihove bezbjednosti na poslovima gašenja požara i spašavanja ljudi i materijalnih dobara“, kazao je predsjednik Sindikalne organizacije PVB KS Armin Hrelja.

Radi se o nedostatku 100 vatrogasaca, a prema usvojenoj Procjeni ugroženosti Kantona Sarajevo, kao i o nedostatku kvalitetne vatrogasne opreme koja je neophodna za normalno funkcionisanje PVB i bezbjedan rad vatrogasaca.