ČESTITKA POVODOM 4. MAJA, MEĐUNARODNOG DANA VATROGASACA

Samostalni sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo uputio je čestitku članovima Sindikata i svim vatrogascima povodom 4. maja, Međunarodnog dana vatrogasaca.

Sindikat čestita Međunarodni dan vatrogasaca i poručuje da će i dalje tražiti bolji status i bolje uslove rada za vatrogasce, te podržavati sve aktivnosti Sindikalne organizacije Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo koja je u sastavu našeg sindikata.

Sindikalna organizacija PVB KS upoznala je nedavno zvaničnike Kantona Sarajevo sa alarmantnim stanjem u Profesionalnoj vatrogasnoj jedinici Kantona Sarajevo.

Radi se o nedostatku 100 vatrogasaca, a prema usvojenoj Procjeni ugroženosti Kantona Sarajevo, kao i o nedostaku lične i skupne vatrogasne opreme koja je neophodna za normalno funkcionisanje PVJ i bezbjedan rad vatrogasaca.

Neophodno je primiti 80 vatrogasaca prema sistematizaciji i zadnjoj procjeni ugroženosti Kantona Sarajevo, jer za šest do sedam godina će oko 100 vatrogasca otići u penziju i zato je neophodno sukcesivno zapošljavanje vatrogasaca u narednim godinama.

Neophodno je nabaviti i ličnu zaštitnu opremu za vatrogasce, a koja iako planirana prošle godine nije nabavljena, kao i nabavku ostale skupne opreme i novih vozila jer su postojeća stara i dotrajala.