ČESTITKA POVODOM 1. MAJA, MEĐUNARODNOG PRAZNIKA RADA

UPRAVNI ODBOR SAMOSTALNOG SINDIKATA DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA KANTONA SARAJEVO UPUTIO JE ČESTITKU SVIM ČLANOVIMA NAŠEG SINDIKATA I GRAĐANIMA BOSNE I HERCEGOVINE POVODOM 1. MAJA, MEĐUNARODNOG PRAZNIKA RADA

“1. maja obilježava se Međunarodni praznik rada u cijelom svijetu u znak radničke solidarnosti u borbi za bolja radna prava.Ovogodišnji 1. maj obilježavamo u teškim vremenima, koja su uzrokovana pandemijom corona virusa, zbog koje je jako puno radnika ostalo bez posla, te na ovaj način želimo poslati poruku podrške i solidarnosti, sa željom da ovi dani prođu što prije i da se svi vratimo normalnim životima”, kazao je predsjednik Sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo ElvisZornić.

“Također moram istaći da su ovo vremena kada se nažalost pokušava radnik degradirati i njegova stečena prava umanjiti na jedan nekorektan način i to od onih kojima je osnovni zadatak starati se o radnicima,a to su jasno pokazali pokušajem da smanje plaće i onim sramnim nacrtom teksta izmjena Zakona o radu”, upozorava Zornić.

Dodaje da je osnovna zadaća svakog sindikata da se stara o interesu svojih članova, očuvanju i poboljšanju njihovih prava, a Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika KS to radi od svog nastanka nanajbolji mogući način.

“Na kraju želim prije svega svim državnim službenicima i namještenicima Kantona Sarajevo, svim radnicima u BiH i širom svijeta čestitati praznik rada 1. maj sa porukom: ujedinimo se u borbi za radnička prava jer Zajedno smo Jači!”, rekao je Zornić.